DOCHÁZKA ŽÁKŮ 1.–5. TŘÍDY OD 25. 5. 2020

• Organizace vzdělávacích a zájmových aktivit

Výuka bude probíhat v předem pevně vytvořených skupinách s počtem maximálně 15 žáků ve skupině (stanovené složení skupin bude po celou dobu docházky neměnné). Pobyt žáků ve škole bude rozdělen na tyto části:

- dopolední část – vzdělávací část: výuka v rozsahu 4 vyučovacích hodin podle školního vzdělávacího programu

- oběd

- odpolední část – zájmové činnost: vzdělávání, které vychází ze vzdělávacího obsahu programu pro školní družinu

Pro žáky, kteří se nebudou účastnit výuky ve škole, bude učivo zasíláno prostřednictvím e-mailů rodičům. Tito žáci si je budou plnit v domácím prostředí.

• Provoz školy

- je stanoven rozpisem pro jednotlivé školní skupiny

skupina

čas příchodu ke škole

čas odchodu ze školy

rozvrh skupiny

E

dle zájmu,
nejpozději v 15:00

rozvrh E

rozvrh A

rozvrh B

rozvrh C

rozvrh D

rozvrh F

- žáci podle rozpisu jednotlivých skupin budou přicházet v zadaný čas ke škole a před školou vyčkají na příchod pedagoga, který je vyzvedne

- dopolední pitný režim ve škole nebude zajištěn

- domů budou odcházet v zadaný čas také podle rozpisu jednotlivých skupin, pedagog žáky odvede před školu a tím dohled nad žáky končí

- pokud se žák účastní i odpolední zájmové části, rodič vyplní přiloženou tabulku (zde), ve které uvede časy odchodu žáka v jednotlivých dnech. V uvedené časy bude žák odveden před budovu školy. Odpolední část končí nejpozději v 15:00 hod.

• Omlouvání žáků

- docházka nahlášených žáků je každodenní

- pokud se žák nemůže některý den účastnit vzdělávacích aktivit, je zákonný zástupce povinen školu neprodleně informovat o nepřítomnosti dítěte telefonicky nebo e-omluvenkou. Po návratu do školy předloží žák vedoucímu skupiny písemnou omluvenku.

- v případě, že je žák nahlášen do odpoledních zájmových aktivit a bude odcházet ze školy v jiný čas, než byl určený, předloží žák předem písemnou omluvenku s časem odchodu

• Stravování žáků

- při vydávání teplých obědů budou zajištěna upravená hygienická opatření

- v jídelně se bude stravovat vždy jedna školní skupina

- při konzumaci jídla si vždy dítě odkládá roušku do vlastního sáčku

- odběr stravy v první den nemoci dítěte bude možný pouze do jednorázových obalů (poskytne škola). O tomto způsobu vyzvednutí stravy bude rodič informovat vedoucí školní jídelny předem (vyzvednutí oběda do 12:00 u zadního vchodu do školní kuchyně).

• Hygienická opatření

Hygienická opatření a pravidla provozu stanovuje směrnice Hygienicko-dezinfekční plán ZŠ (zde).

Žák je povinen dodržovat stanovená pravidla. Při jejich nedodržení bude informován zákonný zástupce, v případě opakovaných porušení bude žák ze skupiny vyřazen.

• Čestné prohlášení a seznámení s rizikovými faktory

Při prvním vstupu do školy žák odevzdá podepsané čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění (horečka, kašel, dušnost, náhlá ztráta čichu nebo chuti apod.). Pokud zákonný zástupce prohlášení nepodepíše, nebude žákovi osobní účast ve škole umožněna.

Čestné prohlášení k vyplnění (zde).

Podpisem čestného prohlášení rodič zároveň potvrzuje, že byl seznámen se všemi výše uvedenými pravidly.

Mgr. Dagmar Laštovičková, ředitelka školy

V Bohdalově 18. 5. 2020