Vítejte na oficiálních stránkách školy,

jsme úplná základní škola, která poskytuje vzdělávání moderním způsobem. Dlouhodobě spolupracujeme s partnerskou školou v zahraničí, podporujeme technickou výuku na odborných pracovištích mimo naši školu, nabízíme řadu projektových i mimoškolních aktivit, myslíme i chováme se ekologicky. Individuální přístup věnujeme dětem se speciálními vzdělávácími potřebami i dětem nadaným. Více o škole naleznete zde.

NOVINKY

Ve čtvrtek 3. června se na naší škole uskutečnil již tradiční sběr starého papíru a hliníku. Děti přinesly a ke zpětnému odběru odevzdaly 4 420 kg papíru a 133 kg hliníku. Vítězem školní soutěže ve sběru papíru se stala Aneta Kolářová ze 4. třídy (500 kg) a v soutěži ve sběru hliníku zvítězila Denisa Chalupová z 6. třídy (20,6 kg). Poděkování patří všem dětem a rodičům, kteří se do akce zapojili a také žákům, kteří pomáhali s nakládáním veškerého papíru a hliníku do kontejneru. (výsledky papíru, výsledky hliníku) (foto)

V úterý 8. června od 14:30 do 17:00 hod. se na základní škole uskuteční Motivační odpoledne pro budoucí prvňáčky a jejich rodiče. Plakát zde.
Vzhledem k epidemiologické situaci se budou paní učitelky věnovat dětem individuálně, je tedy nutné, aby si rodiče rezervovali čas příchodu do školy.

  • návod na rezervaci, zrušení, změnu termínu schůzky naleznete zde

  • schůzku si zarezervujte nejpozději do úterý 8. 6. do 13:00 hod.

  • VSTUP na REZERVAČNÍ STRÁNKU

Těšíme se na vaši návštěvu.

Naše škola se již několik let aktivně zapojuje do největšího sportovního projektu Sazka Olympijský víceboj. Na jaře jsme v rámci zveřejněné výzvy, jak přilákat více dětí ke sportu, zažádali o sportovní vybavení pro mateřskou školu. Komise složená ze zástupců Hervisu, Českého olympijského výboru a také ambasadorů Sazka Olympijského víceboje vybrala 50 škol, které obdrželi sportovní vybavení v hodnotě 5 000 Kč. Máme velikou radost, že žádost naší školy byla úspěšná a získali jsme pro školkové děti sportovní balíček Míče. 

Naše škola se zapojila do jarní sběrové kampaně, ve které jsme v rámci projektu Recyklohraní odevzdali 24 kg vybitých baterií. Společně s dalšími 176 školami z celé republiky bylo vysbíráno 8 498 kg baterií, což představuje přibližně 340 000 kusů baterií. Pokud bychom všechny tyto baterie položily vedle sebe, tak dosáhnou délky 7 km!!

Děkujeme všem za zodpovědný přístup v třídění odpadů. Diplom s poděkováním zde.

V úterý 1. června byla pro děti 1. stupně připravena pohádková stezka na školním hřišti.

Žáci 9. třídy se proměnili v pohádkové postavy a pomáhali dětem s plněním 15 úkolů. Děti byly rozděleny do smíšených skupin, tudíž si museli vzájemně pomáhat. Stezka zahrnovala hledání kartiček s pohádkovými postavami, ke kterým se vztahoval úkol. Po nalezení všech kartiček a splnění úkolů, děti vyluštily tajenku a získaly tak další úkol – matematický příklad. Když i tuto překážku překonaly, musely ještě z písmenek poskládat název pohádkové postavy, která je poté odměnila sladkým dárečkem. Samozřejmě i sladká odměna nebyla bez práce. Pohádkovou postavu musely děti nejdříve najít a poté chytit. Velkým bonusem celé akce bylo slunečné počasí. (foto)

Soutěž ve sběru léčivých bylin, pomerančové a citrónové kůry vstupuje do letní části. Usušené byliny noste do školy (1. patro), uveďte jméno žáka, případně váhu usušených bylin. 

  • Do soutěže se mohou zapojit všechny děti naší školy. Nejlepší sběrači a za rok 2021 budou odměněni.

  • Seznam bylin naleznete zde.

  • Pravidla pro sběr:

- bylinky sbíráme za suchého počasí
- sbíráme z míst, která jsou dostatečně vzdálená od prašných silnic
- na sběr používáme plátěné pytle, košík atd. a co nejdříve rozložíme k sušení, aby nedošlo k zapaření
- sušíme ve stínu v tenké vrstvě, v dobře větrané místnosti.

Ve dnech 24.–26. května se žáci 8. třídy zapojili do projektu společnosti SCIO s názvem Trénink na příjímací zkoušky. Žáci si online testováním ověřili své znalosti z matematiky, českého jazyka a obecných studijních předpokladů.

Záznamy: 6 - 12 ze 94
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>
Rychlé kontakty


ZÁKLADNÍ ŠKOLA

ředitelna: 566 677 123
reditel@zsbohdalov.cz
sborovna 1. st.: 737 393 501
sborovna 2. st.: 797 866 683
školní jídelna: 566 677 118
účetní: 566 677 123
školní družina1: 732 176 071
školní družina2: 732 142 093

 

MATEŘSKÁ ŠKOLA

tel: 566 677 135, 739 119 836
msbohdalov@email.cz

 

IČO: 48894231
ID datové schránky: 7nzy9b

Městys Bohdalov
zřizovatel školy

Partnerská škola

Zespół Szkół Gminy Kościan Przedszkole i Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II Stare Oborzyska (Polsko)

  

TABLO

9. TŘÍDA

SOUTĚŽ VE SBĚRU

BYLIN A KŮRY

  • Seznam bylin naleznete zde

  • Pravidla pro sběr bylin  zde

PODPORUJEME ZOO JIHLAVA

SYMBOLICKÁ ADOPCE

VELEMYŠ OBLÁČKOVÁ

více informací zde

PROJEKT ŠPAČKOŠ

Sbíráme zlámané nebo „vypsané“ tužky a pastelky (špačky).

více informací zde.